Bot: Różnice pomiędzy wersjami

Z JoggerWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Uwaga!: małe info o otrzymaniu powiadomień)
(Jak mogę go użyć?)
Linia 3: Linia 3:
  
 
===Jak mogę go użyć?===
 
===Jak mogę go użyć?===
Podstawową funkcją bota [http://Jogger.pl Jogger.pl] jest dodawanie nowych wpisów. Po prostu wyślij do niego swoją wiadomość, a natychmiast otrzymasz potwierdzenie, że została ona opublikowana na Twoim dzienniku.
+
Bot [http://Jogger.pl Jogger.pl] służy do dodawanie nowych wpisów do Twojego dziennika, powiadamianiu o komentarzach dodanych do twojego dziennika oraz do dzienników które śledzisz, a także dodawania komentarzy do śledzonych dzienników.
 +
 
 +
===Dodawanie nowych wpisów===
 +
Wysłanie do bota wiadomości o dowolnej treści (oprócz tych zawierających specjalne znaczniki, a opisanych poniżej) spowoduje opublikowanie tej wiadomości w Twoim dzienniku, a Ty otrzymasz powiadomienie o jej opublikowaniu.
 +
 
 +
Jeżeli korzystasz z [[Komunikatory|komunikatora]] umożliwiającego podanie tematu wiadomości, to wykorzystaj możliwość nadania tematu dla wpisu. Będzie pełniejszy i bardziej elegancki.
 +
 
 +
Jeżeli poziom dodania wpisu nie zostanie [[Bot#Poziom_wpisu|określony]], to wpis zostanie dodany na poziomie domyślnym, określonym w ustawieniach Twojego dziennika w [[Panel_administracyjny|panelu administracyjnym]].
 +
 
 +
====Określenie poziomu wpisu====
 +
Jeżeli treść swojego nowego wpisu poprzedzisz znacznikiem <code><LEVELx></code>, gdzie x to pewna liczba, to bot joggerowy doda Twój nowy wpis z odpowiednim poziomem dostępu.
 +
 
 +
====Dzielenie wpisu====
 +
Możesz dodawać wpisy tak, aby na stronie głównej [http://jogger.pl Joggera] i twojego dziennika widoczny był tylko określony przez Ciebie początek (nagłówek) wpisu. Całość wpisu w zależności od Twojego [[Szablon|szablonu]] może być widoczna na stronie głównej twojego dziennika lub tylko na stronie konkretnego wpisu.
 +
 
 +
Znacznik <code><EXCERPT></code> umieszczony w treści wpisu spowoduje, że treść umieszczona po nim będzie niewidoczna na stronie głównej [http://jogger.pl Joggera] i/lub twojego dziennika. Zamiast niej będzie widoczny odnośnik opisany jako '''Czytaj dalej...'''
 +
 
 +
===Komentowanie wpisów===
 +
Jeżeli śledzisz jakiś wpis, to dostajesz powiadomienia o nowych komentarzach do tego wpisu. W treści takiego powiadomienia jest zawarty numer poprzedzony znaczkiem krzyżyka (hasza) <code>#</code>.
 +
 
 +
Napisanie do bota wiadomości rozpoczynającej się takim numerem z krzyżykiem i oddzielonej spacją od niego treści komentarza spowoduje dodanie do wpisu o tym numerze komentarza.
 +
 
 +
Przykład:
 +
 
 +
<code>#999999 Treść komentarza</code>
 +
 
 +
===Generowanie nowego hasła===
 +
Wysłanie do bota wiadomości o treści <code><PASS></code> spowoduje, że w odpowiedzi uzyskasz nowe hasło do swojego konta na na [http://jogger.pl Jogger.pl].
  
 
===Tylko tyle?===
 
===Tylko tyle?===

Wersja z 20:51, 22 paź 2006

Czym jest joggerowy bot?

Jest tym co najbardziej odróżnia Jogger.pl od innych serwisów umożliwiających blogowanie. Dzięki niemu Twój blog nareszcie do Ciebie przemówi - przez komunikator. Umożliwi Ci on interakcje z Jogger.pl, tak jakby był to zwykły użytkownik sieci Jabber.

Jak mogę go użyć?

Bot Jogger.pl służy do dodawanie nowych wpisów do Twojego dziennika, powiadamianiu o komentarzach dodanych do twojego dziennika oraz do dzienników które śledzisz, a także dodawania komentarzy do śledzonych dzienników.

Dodawanie nowych wpisów

Wysłanie do bota wiadomości o dowolnej treści (oprócz tych zawierających specjalne znaczniki, a opisanych poniżej) spowoduje opublikowanie tej wiadomości w Twoim dzienniku, a Ty otrzymasz powiadomienie o jej opublikowaniu.

Jeżeli korzystasz z komunikatora umożliwiającego podanie tematu wiadomości, to wykorzystaj możliwość nadania tematu dla wpisu. Będzie pełniejszy i bardziej elegancki.

Jeżeli poziom dodania wpisu nie zostanie określony, to wpis zostanie dodany na poziomie domyślnym, określonym w ustawieniach Twojego dziennika w panelu administracyjnym.

Określenie poziomu wpisu

Jeżeli treść swojego nowego wpisu poprzedzisz znacznikiem <LEVELx>, gdzie x to pewna liczba, to bot joggerowy doda Twój nowy wpis z odpowiednim poziomem dostępu.

Dzielenie wpisu

Możesz dodawać wpisy tak, aby na stronie głównej Joggera i twojego dziennika widoczny był tylko określony przez Ciebie początek (nagłówek) wpisu. Całość wpisu w zależności od Twojego szablonu może być widoczna na stronie głównej twojego dziennika lub tylko na stronie konkretnego wpisu.

Znacznik <EXCERPT> umieszczony w treści wpisu spowoduje, że treść umieszczona po nim będzie niewidoczna na stronie głównej Joggera i/lub twojego dziennika. Zamiast niej będzie widoczny odnośnik opisany jako Czytaj dalej...

Komentowanie wpisów

Jeżeli śledzisz jakiś wpis, to dostajesz powiadomienia o nowych komentarzach do tego wpisu. W treści takiego powiadomienia jest zawarty numer poprzedzony znaczkiem krzyżyka (hasza) #.

Napisanie do bota wiadomości rozpoczynającej się takim numerem z krzyżykiem i oddzielonej spacją od niego treści komentarza spowoduje dodanie do wpisu o tym numerze komentarza.

Przykład:

#999999 Treść komentarza

Generowanie nowego hasła

Wysłanie do bota wiadomości o treści <PASS> spowoduje, że w odpowiedzi uzyskasz nowe hasło do swojego konta na na Jogger.pl.

Tylko tyle?

Oczywiście, że nie! Joggerowy bot ma jeszcze wiele funkcji, a w przyszłości będzie wzbogacał się o nowe.

  • Możesz na przykład wysłać do niego wiadomość o treści <PASS>, a w odpowiedzi dostaniesz hasło na swoje konto na Jogger.pl.
  • Jeżeli treść swojego nowego wpisu poprzedzisz znacznikiem <LEVELx>, gdzie x to pewna liczba, to bot joggerowy doda Twój nowy wpis z odpowiednim poziomem dostępu.
  • Możesz też umieścić znacznik <EXCERPT> w treści swojego wpisu, by oddzielić od siebie nagłówek, który będzie widoczny także na stronie głównej Jogger.pl, od głównej treści wpisu, którą przeczytać będzie można już tylko na stronie Twojego dziennika.

Uwaga!

Cenna informacja dla posiadaczy jabbera m.in na Gmailu - jeśli nie dostajesz powiadomień od Joggera, ustaw w Panelu sterowania rodzaj przychodzących wiadomości na Rozmowa. Powiadomienia dochodzą jedynie gdy jesteś zalogowany.

Ten artykuł jest jednie wstępem i wymaga uzupełnienia. Jeżeli jesteś w stanie - postaraj się go uzupełnić.