Bot: Różnice pomiędzy wersjami

Z JoggerWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(dodanie info o śledzeniu wpisów)
Linia 118: Linia 118:
  
 
Ponadto na głównej stronie Joggera w całości widoczne są tylko wpisy nieprzekraczające 4096 znaków, pozostała część wpisu jest automatycznie ucinana i również dodawany jest odnośnik opisany jako '''Czytaj dalej...'''
 
Ponadto na głównej stronie Joggera w całości widoczne są tylko wpisy nieprzekraczające 4096 znaków, pozostała część wpisu jest automatycznie ucinana i również dodawany jest odnośnik opisany jako '''Czytaj dalej...'''
 +
 +
===Śledzenie wpisów===
 +
Śledzenie wpisu trwa 14 dni od dodania własnego komentarza.
 +
 +
Śledzenie wpisu jest również możliwe bez dodawania komentarza. Uzyskuje się to przez dodanie na stronie www danego dziennika pustego komentarza z włączeniem opcji śledzenia danego wątku.
  
 
===Komentowanie wpisów===
 
===Komentowanie wpisów===

Wersja z 20:10, 9 sty 2007

Czym jest joggerowy bot?

Jest tym co najbardziej odróżnia Jogger.pl od innych serwisów umożliwiających blogowanie. Dzięki niemu Twój blog nareszcie do Ciebie przemówi - przez komunikator. Umożliwi Ci on interakcje z Jogger.pl, tak jakby był to zwykły użytkownik sieci Jabber.

Jak mogę go użyć?

Bot Jogger.pl służy do dodawania nowych wpisów do Twojego dziennika, powiadamiania o komentarzach dodanych do twojego dziennika oraz do dzienników, które śledzisz, a także dodawania komentarzy do śledzonych dzienników.

Dodawanie nowych wpisów

Wysłanie do bota wiadomości o dowolnej treści (oprócz tych zawierających specjalne znaczniki, a opisanych poniżej) spowoduje opublikowanie tej wiadomości w Twoim dzienniku, a Ty otrzymasz powiadomienie o jej opublikowaniu.

Jeżeli korzystasz z komunikatora umożliwiającego podanie tematu wiadomości, to wykorzystaj bezpośrednią możliwość nadania tematu dla wpisu. Wpis będzie pełniejszy i bardziej elegancki.

Jeżeli poziom dodania wpisu nie zostanie określony, to wpis zostanie dodany na poziomie domyślnym, określonym w ustawieniach Twojego dziennika w panelu administracyjnym.

Obecnie możliwe jest określenie dodatkowych elementów wpisu za pomocą parametrów umieszczonych w początkowej treści wpisu przesyłanego do bota joggerowego.

Parametry powinny być umieszczone w nawiasach po jednym na linię tekstu, wartości powinny być umieszczone po dwukropku, bez dodatkowej spacji po tym dwukropku. Wielkość liter nie ma znaczenia.

Po ostatnim parametrze też musi być nowa linia i dopiero w niej treść wpisu.

Określanie tytułu wpisu

Należy wybrać jedną z poniższych postaci określania tytułu wpisu:

(tytul:Tytuł wpisu)
(tytuł:Tytuł wpisu)
(temat:Tytuł wpisu)
(subject:Tytuł wpisu)

Określanie kategorii wpisu

Należy wybrać jedną z poniższych postaci określania kategorii, do których ma być przypisany wpis:

(kategoria:ogólne,internet,praca)
(category:ogólne,internet,praca)

Określanie poziomu wpisu

Należy wybrać jedną z poniższych postaci określania poziomu, na którym ma być widoczny dodany wpis - cyfra 1 oznacza w tym wypadku poziom 1:

(poziom:1)
(level:1)

Działa również stary sposób określania poziomu wpisu - jeżeli treść swojego nowego wpisu poprzedzisz znacznikiem <LEVELx>, gdzie x to pewna liczba, to bot joggerowy doda Twój nowy wpis z odpowiednim poziomem dostępu.

Określanie tagów wpisu

Tagi, inaczej słowa kluczowe, służą do opisania treści wpisu. Poniższy przykład przedstawia sposób określania tagów dla wpisu:

(tag:internet,jogger,bot)

Określanie URI dla trackbacków

Poniższy przykład przedstawia sposób określania URI dla powiadamianych wpisów na innych blogach o odnoszeniu się do nich w aktualnym wpisie (trackbacków):

(trackback:http://joggerpl2.jogger.pl/2006/10/25/trackback-ustawienia/trackback/)

Kolejne odnośniki do trackbacków oddzielamy spacją tak samo jak w panelu.

Aby trackback zadziałał konieczne jest umieszczenie w treści wpisu odnośnika do wpisu w powiadamianym blogu - zabezpieczenie antyspamowe.

Sterowanie dostępnością komentarzy do wpisu

Włączanie możliwości komentowania wpisu dla wszystkich

Należy wybrać jedną z poniższych postaci włączania możliwości komentowania wpisu dla wszystkich:

(komentarze:0)
(komentarze:tak)
(komentarze:yes)
(komentarze:włącz)
(komentarze:wlacz)
(komentarze:on)
(comments:0)
(comments:tak)
(comments:yes)
(comments:włącz)
(comments:wlacz)
(comments:on)
Włączanie możliwości komentowania wpisu dla użytkowników Joggera

Należy wybrać jedną z poniższych postaci włączania możliwości komentowania wpisu dla zalogowanych użytkowników Joggera:

(komentarze:1)
(komentarze:jogger)
(comments:1)
(comments:jogger)
Wyłączanie możliwości komentowania wpisu

Należy wybrać jedną z poniższych postaci wyłączania możliwości komentowania wpisu:

(komentarze:2)
(komentarze:nie)
(komentarze:no)
(komentarze:wyłącz)
(komentarze:wylacz)
(komentarze:off)
(comments:2)
(comments:nie)
(comments:no)
(comments:wyłącz)
(comments:wylacz)
(comments:off)

Sterowanie pracą Tidy

HTML Tidy to walidator/poprawiacz kodu HTML.

Wyłączanie procesowania wpisu przez Tidy

Należy wybrać jedną z poniższych postaci wyłączania procesowania wpisu:

(tidy:0)
(tidy:nie)
(tidy:no)
(tidy:wyłącz)
(tidy:wylacz)
(tidy:off)
Włączanie procesowania wpisu przez Tidy

Należy wybrać jedną z poniższych postaci włączania procesowania wpisu:

(tidy:0)
(tidy:tak)
(tidy:yes)
(tidy:włącz)
(tidy:wlacz)
(tidy:on)

Dzielenie wpisu

Możesz dodawać wpisy tak, aby na stronie głównej Joggera i twojego dziennika widoczny był tylko określony przez Ciebie początek (nagłówek) wpisu. Całość wpisu w zależności od Twojego szablonu może być widoczna na stronie głównej twojego dziennika lub tylko na stronie konkretnego wpisu.

Znacznik <EXCERPT> umieszczony w treści wpisu spowoduje, że treść umieszczona po nim będzie niewidoczna na stronie głównej Joggera i/lub twojego dziennika. Zamiast niej będzie widoczny odnośnik opisany jako Czytaj dalej...

Ponadto na głównej stronie Joggera w całości widoczne są tylko wpisy nieprzekraczające 4096 znaków, pozostała część wpisu jest automatycznie ucinana i również dodawany jest odnośnik opisany jako Czytaj dalej...

Śledzenie wpisów

Śledzenie wpisu trwa 14 dni od dodania własnego komentarza.

Śledzenie wpisu jest również możliwe bez dodawania komentarza. Uzyskuje się to przez dodanie na stronie www danego dziennika pustego komentarza z włączeniem opcji śledzenia danego wątku.

Komentowanie wpisów

Jeżeli śledzisz jakiś wpis, to dostajesz powiadomienia o nowych komentarzach do tego wpisu. W treści takiego powiadomienia jest zawarty numer poprzedzony znaczkiem krzyżyka (hasza) #. Ten numer to numer wpisu na Joggerze. W niektórych dziennikach, w zależności od szablonu jaki zastosował jego właściciel, jest widoczny bezpośrednio lub w treści trwałego odnośnika (permalinku).

Napisanie do bota wiadomości rozpoczynającej się takim numerem z krzyżykiem i oddzielonej spacją od niego treści komentarza spowoduje dodanie komentarza do wpisu o tym numerze.

Przykład:

#999999 Treść komentarza

Generowanie nowego hasła

Wysłanie do bota wiadomości o treści <PASS> spowoduje, że w odpowiedzi uzyskasz nowe hasło do swojego konta na na Jogger.pl.

Uwaga użytkownicy GMail!

Cenna informacja dla posiadaczy jabbera m.in na GMailu - jeśli nie dostajesz powiadomień od Joggera, ustaw w Panelu sterowania rodzaj przychodzących wiadomości na Rozmowa. Powiadomienia dochodzą jedynie gdy jesteś zalogowany.

Ten artykuł jest jednie wstępem i wymaga uzupełnienia. Jeżeli jesteś w stanie - postaraj się go uzupełnić.