Bot

Z JoggerWiki
Wersja z dnia 14:20, 5 mar 2006 autorstwa Stv (dyskusja | edycje) (formatowanie wiki, literówki)

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ten artykuł jest jednie wstępem i wymaga uzupełnienia. Jeżeli jesteś w stanie - postaraj się go uzupełnić.

Czym jest joggerowy bot?

Jest tym co najbardziej odróżnia jogger.pl od innych serwisów umożliwiających blogowanie. Dzięki niemu Twój blog nareszcie do Ciebie przemówi. Umożliwi Ci on interakcje z jogger.pl , tak jakby był to zwykły użytkownik sieci jabber.

Jak mogę go użyć?

Podstawową funkcją bota jogger.pl jest dodawanie nowych wpisów. Po prostu wyślij do niego swoją wiadomość, a natychmiast otrzymasz potwierdzenie, że została ona opublikowana na Twoim dzienniku.

Tylko tyle?

Oczywiście, że nie! Joggerowy bot ma jeszcze wiele funkcji, a w przyszłości będzie wzbogacał się o nowe. Możesz na przykład wysłać do niego wiadomość o treści <PASS> , a w odpowiedzi dostaniesz hasło na swoje konto na jogger.pl. Jeżeli treść swojego nowego wpisu poprzedzisz znacznikiem <LEVELx>, gdzie x to pewna liczba, to bot joggerowy doda Twój nowy wpis z odpowiednim poziomem dostępu. Możesz też umieścić znacznik <EXCERPT> w treści swojego wpisu, by oddzielić od siebie nagłówek, który będzie widoczny także na stronie głównej jogger.pl , od głównej treści wpisu, którą przeczytać będzie można już tylko na stronie Twojego dziennika.