Dzielenie wpisów: Różnice pomiędzy wersjami

Z JoggerWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m (formatowanie)
m (polska język trudna)
Linia 2: Linia 2:
  
 
===Automatyczne dzielenie wpisów===
 
===Automatyczne dzielenie wpisów===
Długie wpisy są automatycznie skracane, jeżeli ich długość przekracza 4096 znaków i cała treść wpisu jest widoczna tylko na stronie danego dziennika. Zamiast brakującej części wpisu widoczny będzie odnośnik opisany jako '''Czytaj dalej...''' kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na dzienniku autora.
+
Długie wpisy są automatycznie skracane, jeżeli ich długość przekracza 4096 znaków to wówczas cała treść wpisu jest widoczna tylko na stronie głównej danego dziennika. Zamiast brakującej części wpisu widoczny będzie odnośnik opisany jako '''Czytaj dalej...''' kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na dzienniku autora.
  
 
===Dzielenie przez autora wpisu===
 
===Dzielenie przez autora wpisu===

Wersja z 18:10, 24 mar 2007

Dla zachowania estetyki strony głównej Joggera i Techblogu proponujemy dodawać wpisy na poziomie zerowym tak, aby na tych stronach był widoczny tylko początkowy fragment długiego wpisu.

Automatyczne dzielenie wpisów

Długie wpisy są automatycznie skracane, jeżeli ich długość przekracza 4096 znaków to wówczas cała treść wpisu jest widoczna tylko na stronie głównej danego dziennika. Zamiast brakującej części wpisu widoczny będzie odnośnik opisany jako Czytaj dalej... kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na dzienniku autora.

Dzielenie przez autora wpisu

Znacznik <EXCERPT> umieszczony w treści wpisu spowoduje, że treść umieszczona po nim będzie niewidoczna na stronie głównej Joggera i ewentualnie stronie głównej Twojego dziennika (zależnie od szablonu strony wpisów, o czym niżej). Zamiast niej będzie widoczny odnośnik opisany jako Czytaj dalej... kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na Twoim dzienniku.

Znacznik ten proponujemy dodać po pierwszym, a przed drugim paragrafem (akapitem). Czyli przykładowo:

<p>Treść pierwszego akapitu.</p>
<EXCERPT>
<p>Treść drugiego akapitu.</p>
Treść kolejnych akapitów odpowiednio.

Szablony

Aby skrócona treść wpisów była widoczna również na stronie z wpisami (głównej) Twojego dziennika, w szablonie wpisów zamiast znacznika <ENTRY_CONTENT/> lub &ENTRY_CONTENT; powinien występować blok jak w poniższym przykładzie:

<ENTRY_CONTENT_SHORT/>
 <ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>
  <p class="readmore">
   <a href="&ENTRY_COMMENT_HREF;#more">Czytaj dalej...</a>
  </p>
 </ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>

W szablonie komentarzy można dodatkowo wykorzystać znacznik ENTRY_CONTENT_LONG.