Dzielenie wpisów

Z JoggerWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dla zachowania estetyki strony głównej Joggera i Techblogu proponujemy dodawać wpisy na poziomie zerowym tak, aby na tych stronach był widoczny tylko początkowy fragment długiego wpisu.

Automatyczne dzielenie wpisów

Długie wpisy są automatycznie skracane, jeżeli ich długość przekracza 4096 znaków to wówczas cała treść wpisu jest widoczna tylko na stronie głównej danego dziennika. Zamiast brakującej części wpisu widoczny będzie odnośnik opisany jako Czytaj dalej... kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na dzienniku autora.

Dzielenie przez autora wpisu

Znacznik <EXCERPT> umieszczony w treści wpisu spowoduje, że treść umieszczona po nim będzie niewidoczna na stronie głównej Joggera i ewentualnie stronie głównej Twojego dziennika (zależnie od szablonu strony wpisów, o czym niżej). Zamiast niej będzie widoczny odnośnik opisany jako Czytaj dalej... kierujący do strony z treścią wpisu i komentarzami na Twoim dzienniku.

Znacznik ten proponujemy dodać po pierwszym, a przed drugim paragrafem (akapitem). Czyli przykładowo:

<p>Treść pierwszego akapitu.</p>
<EXCERPT>
<p>Treść drugiego akapitu.</p>
Treść kolejnych akapitów odpowiednio.

Przy dodatkowym wykorzystaniu znacznika ENTRY_CONTENT_LONG w szablonie komentarzy, dodawany wpis może mieć przykładową postać:

<p>Treść pierwszego akapitu.</p>
<EXCERPT>
<p id="more">Treść drugiego akapitu.</p>
<p>Treść trzeciego akapitu.</p>
Treść kolejnych akapitów odpowiednio.

Szablon wpisów

Aby skrócona treść wpisów była widoczna również na stronie głównej Twojego dziennika, w szablonie wpisów zamiast znacznika <ENTRY_CONTENT/> lub &ENTRY_CONTENT; powinien występować blok jak w poniższym przykładzie:

<ENTRY_CONTENT_SHORT/>
<ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>
 <p class="readmore">
  <a href="&ENTRY_COMMENT_HREF;#more">Czytaj dalej...</a>
 </p>
</ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>

Szablon komentarzy

W szablonie komentarzy można dodatkowo wykorzystać znacznik ENTRY_CONTENT_LONG, zamiast znacznika <ENTRY_CONTENT/> lub &ENTRY_CONTENT; powinien występować blok jak w poniższym przykładzie:

<ENTRY_CONTENT_SHORT/>
<ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>
 <ENTRY_CONTENT_LONG/>
</ENTRY_CONTENT_SHORT_EXIST>

Typowe problemy

  • <EXCERPT /> z ukośnikiem nie zadziała
  • Tag <EXCERPT> pokazuje się gołkiem w podglądzie, co sprawia wrażenie, że tag nie działa. Jednak po opublikowaniu wpisu wszystko jest w porządku.