TechBlog

Z JoggerWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Techblog to specjalna kategoria dla wpisów w Twoim dzienniku prowadzonym na Joggerze. Wpisy do niej przyporządkowane będą się pojawiały również na stronie głównej dostępnej w drugiej domenie Joggera - techblog.pl. Możliwość ta pojawiła się w czwarte urodziny Joggera (20 luty 2007), aby ułatwić wyszukiwanie wartościowych, technicznych wpisów, które teraz trudno odnaleźć na stronie głównej Joggera.

Kategoria i domena równocześnie przeznaczone są na wpisy techniczne.

Oczywiście ta techniczność nie musi się ograniczać do informatyki i telekomunikacji. Mogą to być również inne dziedziny techniki, np. chemia albo górnictwo, czy mechanika. Jednak mają to być wpisy o czymś konkretnym, np. szczegółowy opis naprawy kranu w łazience, ale nie wpisy typu „Zepsuł mi się kran, co mam robić?

Ideą, dla której powstał Techblog jest gromadzenie tekstów powiększających wiedzę czytelnika, rozprzestrzeniających określone idee i tym podobne, a nie pytań i jednozdaniowych odnośników do informacji na popularnych portalach.

Zawsze po zebraniu opinii i przetestowaniu programów możesz opisać rozwiązanie podane w komentarzach pod zadanym pytaniem na „zwykłym” Joggerze, co i w jaki sposób zostało użyte oraz umieścić taki wpis na Techblogu. To samo tyczy się rozwinięcia informacji podawanych na innych witrynach, co w tej informacji jest ciekawego, dlaczego ją nam polecasz.

Inaczej nie będzie się on odróżniał od pierwszego lepszego forum internetowego, grupy mailowej czy Usenetowej.

Kategoria jest dostępna dla wszystkich automatycznie, nie trzeba wykonywać specjalnych czynności, aby przyporządkować do niej wpis, ale:

Osoby, które będą z premedytacją dodawać do niej wpisy o treści nietechnicznej lub niskim poziomie merytorycznym i nie będą reagowały na upomnienia z prośbą o usunięcie wpisu z tej kategorii, stracą możliwość publikowania na Techblogu.

Dodatkowo, osoby piszące głównie na tematy techniczne mogą starać się o umieszczenie swojego joggera w subdomenie .techblog.pl - wymaga to bezpośredniego kontaktu ze Sparrowem.

Sparrow zaprasza na http://techblog.pl/.